دکمه سردست اختصاصی

دکمه سردست اختصاصی

دکمه سردست اختصاصی

دکمه سردست یا دکمه سر آستین اختصاصی  یک اکسسوری تزئیناتی  مردانه است که برای بستن سر آستین برخی پیراهن ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دکمه سردست جایگزینی برای دکمه های معمولی است که به سرآستین پیراهن دوخته می شوند با این تفاوت که به طور کامل از پیراهن جدا میشود .

در این بین دکمه سر آستین اختصاصی که با طرح و نظر مشتری تولید می شود محصولی بسیار لاکچری و برازنده می باشد . بویژه زمانی که دکمه سردست اختصاصی بر اساس برند بیزنس افراد طراحی و ساخته شده باشد که نشاندهنده هماهنگی و نظم ساختار سازمان بوده و نقش موثری در برند سازی خواهد داشت.

دکمه سر آستین اختصاصی هم مانند دکمه معمولی دارای اندازه، شکل، استایل و جنس های گوناگون است، اما نسبت به دکمه معمولی تمایز بیشتری ایجاد کرده و آیتمی تزئینی تر و لاکچری تر محسوب می شود. گرچه اکثر ما دکمه سردست را با استایل های رسمی مرتبط می دانیم، اما در حقیقت می توان آن را با انواع استایل ها ست کرد.

دکمه سر آستین اختصاصی را معمولا از جنس  برنج ساخته می شود و باتوجه به نظر مشتری میتواند بصورت رنگ شده، مات و براق، طلایی یا نقره ای و با پلیستر تولید شود.

 

انواع دکمه سردست های رایج

انواع مختلف از دکمه سردست در بازار وجود دارد و تولید میشود، منتهی تنها تعداد محدودی از آنها صرفه اقتصادی برای سفارشی سازی و تولید دکمه سر آستین اختصاصی را دارد

 

دکمه سردست با پایه چرخان (Bullet Back Cufflinks)

دکمه سردست اختصاصی با پایه چرخان
دکمه سردست اختصاصی با پایه چرخان

این مدل دکمه سردست رایج ترین مدل این دکمه ها هستند که به راحتی به وسیله پایه چرخانی که برای دکمه طراحی شده، روی سرآستین نصب می گردد.

از سوی دیگر رایج ترین دکمه سر آستین اختصاصی نیز از این نوع پایه استفاده میکنند و پایداری بالایی بر روی آستین دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

دکمه سردست قفل دار (Whale Back Cufflinks)

دکمه سردست اختصاصی با پایه قفل شونده
دکمه سردست اختصاصی با پایه قفل شونده

برای این مدل دکمه سردست یه بخش قفل مانند طراحی شده که بعد از قرار دادن اون روی سرآستین باید قسمتی که شبیه به بال هست رو باز کنید تا دکمه سردست به خوبی محکم و چفت .

این مدل دارای ساختاری لولایی، مشابه با قفل فلزی بند ساعت است و کل قسمت پایه نقش لولا را بازی می کند. دکمه سردست باز می شود، قسمت کوچکتر از داخل سوراخ های سرآستین عبور داده می شود، و سپس دکمه سردست بسته می شود تا دو طرف سرآستین را گرفته و آن را ببندد. سرآستین را نیز بسیار سفت می بندد. این مدل برای دکمه سردست لاکچری مناسب نمی باشد

 

 

 

 

 

 

 

دکمه سردست گل میخی (Stud or Button Style Cufflinks)

 دکمه سردست گل میخی
دکمه سردست گل میخی

این مدل دکمه زینتی هیچ قسمت لولایی شکلی نداشته و یک سر  بزرگتر  اصلی و قسمت دیگه مانند دکمه دارای سر کوچکتری هست. سر کوچکتر حالت خم شده و منحنی شکل داره و به راحتی از درز دکمه سرآستین رد میشه و در پشت سرآستین قرار میگیره. این مدل دکمه سردست نسبت به دکمه سرآستین زنجیر دار محکم تر و شکیل تر هست. مدل های لاکچری این مدل دکمه معمولا از فلزات گران بها ساخته میشه و جلوه متفاوتی روی سرآستین ها داره. دکمه کاملا امن و محکم هستند و به دلیل اینکه هیچ قسمت اضافی ای در ساخت اون استفاده نشده دوام بیشتری نسبت به سایر مدل ها داره. مدل های مات و براق و پلیستر آن دکمه سر آستین اختصاصی می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

دکمه سردست زنجیر دار (Chain Link Cufflinks)

دکمه سردست اختصاصی زنجیردار
دکمه سردست اختصاصی زنجیردار

در این مدل، دو قسمت تزیینی دکه سرآستین به وسیله زنجیر کوچک و باریکی به همئیگه وصل هستند و به همین دلیل بعد از قرار دادن این دکمه روی سر آستین، کمی فاصله بین دو لبه آستین وجود داره. دو طرف آن نیز زیبا و تزئینی بوده و سوراخ های سرآستین را می پوشاند. این مدل دکمه سردست هم گزینه مناسبی برای دکمه سر آستین اختصاصی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *